"Partea îngerilor" de Bruno Combes, în dialog cu Nadine Vlădescu



 

Două epoci, două femei, o lecție de viață și de speranță. O poveste despre curaj și puterea de a-ți reconstrui soarta, personaje sensibile și interesante. Bruno Combes stă de vorbă cu Nadine Vlădescu desprea această carte misterioasă care are în centru 2 personaje feminine ce reușesc să se întâlnească prin intermediul unui jurnal, între două lumi, la 80 de ani distanță. Partea îngerilor este povestea a două femei, sau poate mai degrabă povestea Lisei, cea care își pierde accidental fiul și care trăiește drama cea mai cumplită pentru o femeie și pentru o mamă.