Acest site necesită browser-ul să fie activat JavaScript.
Vă rugăm să activați JavaScript și să reîncărcați această pagină.
Site-ul necesită browser-ul pentru a activa cookie-urile pentru a se autentifica.
Vă rugăm să activați cookie-urile și reîncărcați această pagină.
Haralamb ZincaSoarele a murit in zori. Cartea intai
la comenzi de 199 lei
Conform Termeni și condiții
Parteneriat cu producători autorizați
Soarele a murit in zori este romanul aventurilor lui Radu Doinas, ingeniosul si fermecatorul agent B-39. Cartea rezuma de fapt, sarind peste anumite perioade de timp, toata activitatea celebrului spion.
Povestea se deruleaza pe fundalul marilor confruntari armate si de intelligence din timpul celui de-al Doilea Razboi Mondial.
Asa cum se intampla cu multi spioni, si Doinas trebuie "sa moara" mai intai pentru a-si putea asuma deplin noua identitate in cadrul serviciilor de informatii germane. Prin urmare, i se insceneaza moartea. Dar nemtii nu stiu ca spionul lor e, in realitate, loial Romaniei.
Odata cu aceasta renastere incep si misiunile de spionaj, care-l poarta in cele mai fierbinti locuri din Europa aflata in plin razboi.
In cele din urma, spionul e arestat si, dupa ce nemtii ii afla secretul, executat. Se naste, astfel, legenda unui erou ale carui aventuri sunt relatate de-a lungul urmatoarelor patru romane din seria Pe urmele agentului B-39.
Am aprecia părerea ta! Evaluați acest produs
Previzualizat de către 1 Alți utilizatori
4.1.2022 10:47:54